Altın Öğün Kahvaltı ! Keşfet ! Ye

Kahvaltının Mutlulukla İlgisi Olduğunu Yere Göğe Haykıran 13 Tarif

kahvaltinin-mutlulukla-bir-ilgisi-olmali (13)

Kahvaltı edeceği için mutlu uyanıyor insan.

Hatta bir gece önceden bile heyecanlı uyuyanlarımız bile var.

Hal böyle olunca bizi de en iyi Cemal Süreya anlamış zaten “Kahvaltının mutlulukla bir ilgisi var” dermiş ve sofranın kurulmasını beklermiş.

kahvaltinin-mutlulukla-bir-ilgisi-olmali (1)
Porridge. Tamam kabul, bizim gibi kahvaltısını tuzlu sevenlerin pek tarzı değil ama bu tarife hayır diyemeyecek çok insan tanıyorum.
kahvaltinin-mutlulukla-bir-ilgisi-olmali (2)
Kaşar Peynirli Kroket. Kim demiş kızartmalar sadece akşam, kroketler sadece yemekle beraber yenir diye?
kahvaltinin-mutlulukla-bir-ilgisi-olmali (3)
Milföy Hamurundan Simit. Baklava hamurundan gözleme olursa, milföyden de bal gibi simit olur. Her şeyden önce milföy tek başına bile her türlü gider. Bu nedenle bence hiç sorgulamadan gömelim simitleri
kahvaltinin-mutlulukla-bir-ilgisi-olmali (4)
Tost Ekmekli Börek. Yanlış duymadınız, üşeniyorsanız ama bu hala sizin börek aşkınızı engellemiyorsa dolapta olan bir kaç malzeme ile istediğinize kavuşabilirsiniz.
kahvaltinin-mutlulukla-bir-ilgisi-olmali (5)
Füme Somonlu Benedict. Benedict sos eskilerden brujuvazi için özel görünen bir şeydi. Şimdilerde her evde kolaylıkla yapılabilir. İçindeki protein ile oynamak tamamen size kalmış, dana jambon, pastırma, hindi füme olarak değiştirebilirsiniz.
kahvaltinin-mutlulukla-bir-ilgisi-olmali (6)
Kruvasandviç. Ekmekten, lavaştan, simitten sıkıldınız mı? En yakın pastaneden bir kruvasan alarak bu soruna en güzel çözümü üretebilirsiniz. Haşlanmış, kızarmış, çırpılmış…. Yumurtanızı nasıl seviyorsanız kruvasanın arasına o şekilde koyun.
kahvaltinin-mutlulukla-bir-ilgisi-olmali (9)
Ballı Yoğurt. Evde kaymak yok diye üzülmeyin. Süzme yoğurt da görevi üstelenecektir. Eğer isterseniz bunu kreplerin üzerine, bol kuruyemişle ya da pudra şekeriyle tüketebilirsiniz.
kahvaltinin-mutlulukla-bir-ilgisi-olmali (7)
Biber Dolu Omlet. Aslında pek ilginç bir düşünce değil ama nedense bir çok biber özellikle acı olanlar da işin içine girince harika bir aroma katıyor.
kahvaltinin-mutlulukla-bir-ilgisi-olmali (8)
Çikolatalı Brioche. Bu da “beni biraz zorlayın yahu” diyen arkadaşlarımıza gelsin. Bizim istediğimiz şey aslında kahvaltıda doymak değil, resmen festival alanı yaratmak. Bu kadar keyfi seven millete de böyle Fransızlardan gelme bir tarif yakışır.
kahvaltinin-mutlulukla-bir-ilgisi-olmali (10)
Baklava Hamurundan Gözleme. Size muhteşem bir tavsiye vermek istiyoruz. Arada sırada yufka kullandığınız her tarifte değişiklik yapın ve yerine baklava hamurunu deneyin. İlk olarak söylemeliyiz ki çıtırlığı aklınızı başından alacak ve ince yapısıyla hamur yediğinizi bile anlamayacaksınız.
kahvaltinin-mutlulukla-bir-ilgisi-olmali (11)
Peynirli Tava Keki. Artık aynı tarzda yemekten bıkanlara gelsin bu tarif de! Aslında elinizde bulunan bu malzemeleri küçük değişikliklerle bambaşka seçeneklere dönüştürebilirsiniz.
kahvaltinin-mutlulukla-bir-ilgisi-olmali (12)
Sosisli Patates Tava. Çocukken hatırlar mısınız, kahvaltıda sosis görünce nasıl da sevindirik olurduk?..
kahvaltinin-mutlulukla-bir-ilgisi-olmali (13)
Yumurtalı Yoğurtlu Ekmek. Sabah sabah kalori almasak içimize oturur. Ekmeği böyle sevenler mutlaka üzerine pudra şekeri ve bal koyarak da denemenizi tavsiye ederim.Ha bir de kepekli, çavdarlı ekmekle fırında pişirerek diyet versiyonunu yapabilirsiniz.